تلفن ۰۲۱ ۸۸۵۴۲۰۹۴

با ما در تمـــــــاس باشید

ویزای کانادا

نحوه دریافت ویزای کانادا

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که برای دریافت هر یک از آنها می بایست به روش متفاوتی اقدام کرد. برای مثال می توان به ویزای تحصیلی، ویزای کاری و یا ویزای 5 ساله کانادا اشاره کرد که احتمالا در مسیر گرفتن ویزا با آن ها آشنا شده اید. به طور کلی برای آنکه موفق به دریافت ویزای کانادا شوید باید شرایط زیر را داشته باشید. (مدارک لازم برای ویزای کانادا) :

 1. فرم های تقاضانامه ویزا را بی کم و کاست پر کنید.

 2. مدارک لازم را به طور کامل ارائه نمایید.

 3. به کمک فرم ها و مدارک نشان دهید که انگیزه موجه برای مسافرت به کانادا دارید.

 4. به کمک فرم ها و مدارک نشان دهید که استطاعت مالی لازم برای مسافرت به کانادا دارید.

 5. به کمک فرم ها و مدارک نشان دهید که پیش از خاتمه مدت اقامت خود در کانادا خاک این کشور را ترک خواهید کرد (وبه طور غیر قانونی در کانادا نخواهید ماند یا تقاضای پناهندگی نخواهید داد).

 6. به کانادا ممنوع الورود نیستید ( شرایط ممنوع الورودی به کانادا را در پایین صفحه مطالعه نمایید)

اگر همه شرایط فوق از نظر افسر مهاجرت تأمین شده باشد، ویزای کانادا را صادر می کند. البته صدور ویزای کانادا به معنای حق مسلم ورود شما به کانادا نیست. هنگام ورود به کانادا، افسر گمرک یا اداره مهاجرت مدارک شما را بررسی و سوالاتی از شما می پرسد تا مطمئن شود همچنان شرایط فوق را دارید. در آن صورت به شما ویزای قطعی می دهد. در واقع هنگام ورود به کاناداست که مشخص می شود حداکثر تا چه زمان می توانید در کانادا بمانید.

ویزای کانادا

ویزای کانادا

بحث ممنوع الورود بودن به کانادا بحث مفصلی است ولی در مجموع می توان گفت که بیشتر کسانی که به کانادا ممنوع الورود هستند در یک یا بعضی از گروه های زیر قرار می گیرند.

 • کسانی که خطر امنیتی برای کانادا دارند نظیر کسانی که عضو گروه های تروریستی هستند یا در سازمان هایی عضو هستند که دولت کانادا آنها را از لحاظ امنیتی خطرناک تلقی می کند.

 • کسانی که حقوق بشر یا حقوق بین الملل را زیر پا گذاشته اند.

 • کسانی که مرتکب خلاف های سنگین شده اند.

 • کسانی که عضو دسته ها و گروه های خلافکار بوده اند.

 • کسانی که به دلیل بیماری سلامت جامعه کانادا را به خطر می اندازند و یا آنکه هزینه های سنگین بر دوش نظام پزشکی کانادا وارد می کنند.

 • کسانی که نمی توانند یا نمی خواهند پس از ورود به کانادا هزینه زندگی خود و افراد وابسته به خود را تقبل کنند.

 • کسانی که هنگام اقدام برای مهاجرت دروغ گفته باشند یا حقایقی را پنهان کرده باشند.

 • کسانی که ورودشان به کانادا با قوانین مهاجرتی کانادا در تضاد است یا آنکه هنگام حضور در کانادا به عنوان مقیم دائم شرایط حفظ اقامت را رعایت نکرده باشند.

 • کسانی که همراهشان (معمولا یکی از افراد خانواده) به کانادا ممنوع الورود باشد.

هر کدام از موارد فوق در متن قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان کانادا Immigration and Refugee Protection Act تشریح شده است. ممنوع الورودی می تواند حتی پس از ورود به کانادا و کسب اقامت دائم رخ دهد (و در موارد خاص حتی پس از تابعیت کانادا). در این شرایط اقامت دائم یا تابعیت فرد را باطل می کنند و او را از کانادا اخراج می نمایند.

اگر قصد دریافت ویزای کانادا را دارید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید تا بهترین روش را به شما پیشنهاد نمایند :

021-88542094

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آژانس آدراپانا می باشد | نقشه سایت