تلفن ۰۲۱ ۸۸۵۴۲۰۹۴

با ما در تمـــــــاس باشید

مراحل دریافت ویزای کانادا

بیشتر مردم دنیا برای مسافرت به کانادا نیاز به ویزای کانادا دارند. ویزای مسافرتی از نوع ویزاهای موقت کاناداست که به آن Temporary Visit Visa می گویند. به طور کلی برای آنکه موفق به دریافت این ویزا شوید باید شرایط زیر را داشته باشید.

  1. تکمیل فرم های تقاضانامه ویزا با دقت و بی هیچ کم و کاست

  2. ارائه مدارک درخواستی سفارت (این مدارک باید نشان دهنده ی انگیزه موجه متقاضی جهت مسافرت به کانادا ، استطاعت مالی لازم به گونه ای که هیچ گونه هزینه ای در طول اقامت متقاضی متوجه دولت کانادا نباشد، نشان دهنده ی انگیزه (وابستگی عاطفی) و الزام متقاضی(شغل، تحصیل) برای بازگشت به کشور خود پس از خاتمه مدت اقامت در کانادا باشد)

در صورت تایید همه شرایط فوق از نظر افسر ، ویزای کانادا صادر می گردد. البته صدور ویزا به معنای حق مسلم ورود شما به کانادا نیست. هنگام ورود به کانادا، افسر گمرک یا اداره مهاجرت مدارک شما را بررسی و سوالاتی از شما می پرسد تا مطمئن شود همچنان شرایط فوق را دارید. در صورت تایید شما اجازه ورود به خاک کانادا را خواهید داشت. در واقع هنگام ورود به کاناداست که مشخص می شود حداکثر تا چه زمان می توانید در کانادا بمانید. معمولاً حداکثر مدت زمان اقامت موقت در کانادا با ویزای توریستی ۶ ماه و با سوپر ویزا 2 سال می باشد.

پر کردن فرم ها

فرم های سفارت به صورت آنلاین تکمیل و بارکد اختصاصی برای هر فرم دریافت می گردد. جهت تسهیل در این زمینه با مراجعه به بخش فرم های سفارت در همین وب سایت، فرم مربوطه را دریافت و به فارسی تکمیل نمایید. همکاران ما با داشتن آگاهی کامل به شرایط تکمیل فرم نسبت به این امر اقدام و بارکد اختصاصی را در اختیار شما قرار می دهند.

آماده کردن مدارک

همانطور که استحضار دارید، لیست مدارک اعلام شده از سوی سفارت به صورت کلی و برای همه ی مردم دنیا می باشد اما این مدارک با توجه به محل درخواست ویزا و بسته به اشخاص مختلف متفاوت می باشد.  با توجه به این که سفارت کانادا مصاحبه حضوری ندارد و تنها از طریق مدارک ارائه شده به سفارت است که افسران ویزا در مورد پرونده های متقاضیان تصمیم گیری می نمایند. بهره گیری از تجربیات و تخصص همکاران ما در موسسه آدراپانا شما را در ارائه کامل مدارک یاری می نماید.

روش های اقدام برای ارائه درخواست ویزای کانادا :

روش آنلاین : در این روش کارشناسان ما اطلاعات متقاضی را در سایت اداره مهاجرت ثبت و یک حساب کاربری برای وی ایجاد می نمایند. کلیه مدارک متقاضی پس از اسکن در اکانت آنلاین، آپلود می گردد.

روش حضوری: در این روش کلیه مدارک به صورت کاغذی Paper به سفارت ارائه می شوند.

واریز وجه سفارت

هزینه  سفارت جهت بررسی پرونده و انگشت نگاری در روش های مختلف درخواست و در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. در روش  آن لاین به صورت واریز آن لاین و در روش دستی در امارات متحده نقداً و در ترکیه از طریق ارائه رسید بانکی واریز وجه دریکی از شعب Garanti Bank  می باشد.

انگشت نگاری

جهت انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه متقاضی به یکی از دفاتر شرکت VFS خواهد بود. با توجه به دایر نبودن سفارت کانادا در ایران، متقاضیان ایرانی عموما برای انگشت نگاری به شهرهای اطراف (آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی) مراجعه می نمایند.

در حال حاضر خدمات کامل مرتبط با هر دو روش در خواست ویزا، شامل مشاوره، تکمیل فرم، تکمیل مدارک، خدمات ویژه ی تور انگشت نگاری با همراهی نماینده ی مستقیم شرکت آدراپانا از فرودگاه امام خمینی تا محل انگشت نگاری و انجام کارهای سفارت به طور تخصصی و تنها در این مرکز صورت می گیرد .

پیکاپ پاسپورت

بعد از درخواست ویزای کانادا، سفارت جواب را از طریق ایمیل به متقاضی اعلام می کند. در صورت قبول شدن درخواست، متقاضی برای درخواست ویزا باید پرینت آن ایمیل را به همراه پاسپورت به دفاتر وک ارائه نماید . یقینا مراجعه مجدد به دفاتر وک هزینه های بسیاری اعم از هزینه های گزاف پرواز ، هتل و رفت و آمد درون شهری را در بر می گیرد و از همه مهم تر زمانبر نیز می باشد.

خوشبختانه انجام این کار به صورت غیرحضوری و از طریق نماینده نیز امکان پذیر است. برای این کار متقاضی باید فرم وکالت را امضا و  همراه مدارک مذکور تحویل به نماینده بدهد . آنچه که در این مرحله حائز اهمیت می باشد این است که متقاضیان نماینده ای معتبر ، آگاه به روند سفارت و دارای مجوز رسمی را برای این کار انتخاب نمایند.

موسسه آدراپانا با در اختیار داشتن تیم متخصص در تهران ، امارات عربی متحده و ترکیه ، پس از دریافت پاسپورت متقاضی در تهران و ارسال آن به کشور مورد نظر بدون حضور وی مبادرت به اخذ پاسپورت از سفارت مربوطه و تحویل آن به متقاضی در ایران می نماید.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آژانس آدراپانا می باشد | نقشه سایت