تلفن ۰۲۱ ۸۸۵۴۲۰۹۴

با ما در تمــــاس باشید

ثبت نام لاتاری 2019


توجـه: به دلیل مشکلات فنی، سایت ثبت نام لاتاری برای مدتی غیرفعال بوده است. متقاضیان می توانند از تاریخ جدید، یعنی 18 اکتبر 2017 (26 مهر 1396) درخواست خود را در سایت ثبت نمایند. مهلت پایان ثبت نام تا تاریخ 22 نوامبر 2017 (1 آذر 1396) می باشد. لازم به ذکر است؛ بنا به اعلام سایت، اطلاعات افرادی که بین تاریخ 3 تا 10 اکتبر (11 تا 18 مهر) ثبت نام کرده اند از سیستم پاک شده است و می بایست مجددا ثبت نام نمایند. (تنها افرادی که در تاریخ جدید ثبت نام نمایند در قرعه کشی شرکت خواهند کرد!)

زمان ثبت نام

11 مهرماه تا 16 آبان ماه /   October 3 – November 7 

۲۶ مهر ماه تا ۱ آذر ماه / October 18 – November 22 (جدید)

لاتاری گرین کارت چیست ؟

بر اسال بند ۲۰۳ (c) قانون ملیت و مهاجرت آمریکا (INA) برنامه اعطای ویزا از طریق شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا موسوم به لاتاری گرین کارت امسال نیز انجام میشود و مطابق معمول، امسال نیز به ۵۰٫۰۰۰ نفر برنده لاتاری ویزای اقامت دائم آمریکا تعلق میگیرد.

وزارت امور خارجه آمریکا برندگان را به صورت تصادفی یا رندوم و توسط برنامه های کامپیوتری انتخاب میکند. این قرعه کشی برای کشورهایی که هر سال به عنوان کشورهای مجاز معرفی میشوند برگزار میشود. علی رغم رویکرد دولت دونالد ترامپ در قبال مهاجران و پناهجویان، ایرانیان سرتاسر جهان امسال نیز حق شرکت در لاتاری گرین کارت را دارند.

هر کشوری ۷% مجموع ویزاهای صادره را دریافت میکند که معادل ۳,۵۰۰ ویزا است.

به خاطر داشته باشید برنده شدن در لاتاری به معنای دریافت قطعی ویزای آمریکا نیست.  افرادی که در این قرعه کشی برنده می شوند، بایستی واجد شرایط دریافت ویزای دایورسیتی باشند. برندگان لاتاری پس از قبولی به یکی از مراکز کنسولی آمریکا دعوت میشوند و بایستی مدارک مربوط به خود و اعضای خانواده شان را ارائه دهند.

نام این دوره DV-2019 میباشد که در سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۷) ثبت نام آن انجام میشود. 

لازم است بدانید هر ساله بیش از 50 درصد از ثبت نام های لاتاری قبل از ورود به قرعه کشی از لیست اپلیکیشن های مجاز حذف میشوند که علت این امر اشتباه در ثبت نام است. ضمنا اگر پس از برنده شدن هم در سفارت اشتباهی در ثبت نام لاتاری اتفاق افتاده باشد که در مصاحبه مشخص شود، آن تقاضا رد خواهد شد و به ویزا نخواهد رسید.

توصیه می شود برای ثبت نام لاتاری به کافی نت ها و افراد کم اطلاع مراجعه نکنید. هرساله افراد برنده زیادی به علت ثبت نام اشتباه از دریافت ویزا باز می مانند.

الزامات ثبت نام لاتاری 2019

 فقط دو شرط برای ثبت نام لاتاری وجود دارد. اول اینکه شما متولد کشور های مجاز باشید که ایران یک کشور مجاز برای ثبت نام است و دوم آنکه حداقل دیپلم داشته باشید و اگر دیپلم ندارید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته داشته باشید که آن شغل در لیست مشاغل اداره کار ایالات متحده در لیست JOB ZONE 4 و البته با امتیاز SVP 7 باشد. مانند طراحی گرافیک، طراحی وبسایت، مدیریت صنعتی یک کارخانه یا کارگاه و …

آیا محدودیت سنی وجود دارد؟

در قوانین مهاجرتی ایالات متحده امریکا برای تقاضای این نوع ویزا ( ویزای دایورسیتی) در واقع هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. یعنی حتی کوکد یک ساله هم میتواند متقاضی این ویزا باشد. اما نکته دیگری در بندی دیگر مطرح شده است که سن وابسته به آن است. حد اقل دارا بودن دیپلم دبیرستان یا دوسال سابقه کار در 5 سال گذشته بر اساس ظوابط اداره کار ایالات متحده ما را به این نتیجه میرساند که سن وابسته به تحصیلات اهمیت پیدا میکند.

تاکید میکنیم که اگر فرد 14 ساله ای توانسته باشد معادل دیپلم دبیرستان را اخذ کند، میتواند متقاضی مستقل این وایزا باشد

افراد بالای 21 سال

نکته مهمی که در باره سن وجود دارد این است که هر شخص زیر 21 سال و مجرد میتواند به عنوان فرزند در فرم تقاضای پدر یا مادرش نام نویسی کند. این حضور به عنوان فرزندهیچ تداخلی با ثبت تقاضای انفرادی نخواهد داشت و فقط شانس متقاضی را افزایش میدهد. به این ترتیب که یک دختر 19 ساله با مدرک دیپلم دوازده ساله میتواند هم شخصا یک تقاضای شرکت در لاتاری گرین کارت داشته باشد و هم در ثبت نام لاتاری پدر و هم در ثبت نام لاتاری مادر به عنوان همراه آنها حضور داشته باشد. به هر تقدیر در صورت برنده شدن در لاتاری 2018، این شخص در لیست ویزا قرار خواهد داشت.

تعداد برنده لاتاری در ایران

سازمان خدمات تابعیت و مهاجرت آمریکا (INS) تعداد اپلیکیشن های مجاز و لیست کشورهای مجاز را برای شرکت در برنامه قرعه کشی لاتاری بر اساس قانون های از قبل تعریف شده تعیین مینماید. این قوانین می تواند هرسال تغییراتی داشته باشد. در لاتاری 2017 و لاتاری 2016 ایران 3500 ویزای اقامت دائم را در هر سال از آن خود کرد که در میان دیگر کشورها از نظر تعداد ویزا پیشتاز بوده است.

لطفا قبل از تکمیل فرم، شرایط تصویر استاندارد و قابل قبول برای هر فرد را از طریق دانلود کتابچه زیر مطالعه نمایید :

دانلود کتابچه راهنما

جهت پر کردن فرم درخواست ثبت نام در لاتاری 2019 بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

ثبت نام لاتاری افراد مجرد

ثبت نام لاتاری افراد متاهل بدون فرزند

ثبت نام لاتاری افراد متاهل دارای فرزند

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آژانس آدراپانا می باشد | نقشه سایت