تلفن ۰۲۱ ۸۸۵۴۲۰۹۴

با ما در تمـــاس باشید

ثبت نام لاتاری 2021

زمان ثبت نام

10 مهر ماه تا 14 آبان ماه 1398 / October 02- November 05

لاتاری گرین کارت چیست ؟

بر اسال بند ۲۰۳ (c) قانون ملیت و مهاجرت آمریکا (INA) برنامه اعطای ویزا از طریق شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا موسوم به لاتاری گرین کارت امسال نیز انجام میشود و مطابق معمول، امسال نیز به ۵۰٫۰۰۰ نفر برنده لاتاری ویزای اقامت دائم آمریکا تعلق میگیرد.

وزارت امور خارجه آمریکا برندگان را به صورت تصادفی یا رندوم و توسط برنامه های کامپیوتری انتخاب میکند. این قرعه کشی برای کشورهایی که هر سال به عنوان کشورهای مجاز معرفی میشوند برگزار میشود. علی رغم رویکرد دولت دونالد ترامپ در قبال مهاجران و پناهجویان، ایرانیان سرتاسر جهان امسال نیز حق شرکت در لاتاری گرین کارت را دارند.

هر کشوری ۷% مجموع ویزاهای صادره را دریافت میکند که معادل ۳,۵۰۰ ویزا است.

به خاطر داشته باشید برنده شدن در لاتاری به معنای دریافت قطعی ویزای آمریکا نیست.  افرادی که در این قرعه کشی برنده می شوند، بایستی واجد شرایط دریافت ویزای دایورسیتی باشند. برندگان لاتاری پس از قبولی به یکی از مراکز کنسولی آمریکا دعوت میشوند و بایستی مدارک مربوط به خود و اعضای خانواده شان را ارائه دهند.

نام این دوره DV-2021 میباشد که در سال 1398 (2021) ثبت نام آن انجام میشود. 

هزینه ی ثبت نام در لاتاری از طریق آدراپانا
هزینه بررسی و تکمیل فرم مجردی 70,000 تومان
هزینه بررسی و تکمیل فرم متاهلی (یک فرم) 90,000 تومان
هزینه بررسی و تکمیل فرم متاهلی (دو فرم) 140,000 تومان
هزینه بررسی و تکمیل فرم هر فرزند به همراه والدین 10,000 تومان

لازم است بدانید هر ساله بیش از 50 درصد از ثبت نام های لاتاری قبل از ورود به قرعه کشی از لیست اپلیکیشن های مجاز حذف میشوند که علت این امر اشتباه در ثبت نام است. ضمنا اگر پس از برنده شدن هم در سفارت اشتباهی در ثبت نام لاتاری اتفاق افتاده باشد که در مصاحبه مشخص شود، آن تقاضا رد خواهد شد و به ویزا نخواهد رسید.

توصیه می شود برای ثبت نام لاتاری به کافی نت ها و افراد کم اطلاع مراجعه نکنید. هرساله افراد برنده زیادی به علت ثبت نام اشتباه از دریافت ویزا باز می مانند.

الزامات ثبت نام لاتاری 2021

 فقط دو شرط برای ثبت نام لاتاری وجود دارد. اول اینکه شما متولد کشور های مجاز باشید که ایران یک کشور مجاز برای ثبت نام است و دوم آنکه حداقل دیپلم داشته باشید و اگر دیپلم ندارید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته داشته باشید که آن شغل در لیست مشاغل اداره کار ایالات متحده در لیست JOB ZONE 4 و البته با امتیاز SVP 7 باشد. مانند طراحی گرافیک، طراحی وبسایت، مدیریت صنعتی یک کارخانه یا کارگاه و …

نکته جدید :

از امسال درج شماره پاسپورت و همچنین اضافه نمودن مشخصات بر مبنای پاسپورت الزامی گردیده است.

آیا محدودیت سنی وجود دارد؟

در قوانین مهاجرتی ایالات متحده امریکا برای تقاضای این نوع ویزا ( ویزای دایورسیتی) در واقع هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. یعنی حتی کوکد یک ساله هم میتواند متقاضی این ویزا باشد. اما نکته دیگری در بندی دیگر مطرح شده است که سن وابسته به آن است. حد اقل دارا بودن دیپلم دبیرستان یا دوسال سابقه کار در 5 سال گذشته بر اساس ظوابط اداره کار ایالات متحده ما را به این نتیجه میرساند که سن وابسته به تحصیلات اهمیت پیدا میکند.

تاکید میکنیم که اگر فرد 14 ساله ای توانسته باشد معادل دیپلم دبیرستان را اخذ کند، میتواند متقاضی مستقل این ویزا باشد.

افراد بالای 21 سال

نکته مهمی که در باره سن وجود دارد این است که هر شخص زیر 21 سال و مجرد میتواند به عنوان فرزند در فرم تقاضای پدر یا مادرش نام نویسی کند. این حضور به عنوان فرزندهیچ تداخلی با ثبت تقاضای انفرادی نخواهد داشت و فقط شانس متقاضی را افزایش میدهد. به این ترتیب که یک دختر 19 ساله با مدرک دیپلم دوازده ساله میتواند هم شخصا یک تقاضای شرکت در لاتاری گرین کارت داشته باشد و هم در ثبت نام لاتاری پدر و هم در ثبت نام لاتاری مادر به عنوان همراه آنها حضور داشته باشد. به هر تقدیر در صورت برنده شدن در لاتاری 2020، این شخص در لیست ویزا قرار خواهد داشت.

تعداد برنده لاتاری در ایران

سازمان خدمات تابعیت و مهاجرت آمریکا (INS) تعداد اپلیکیشن های مجاز و لیست کشورهای مجاز را برای شرکت در برنامه قرعه کشی لاتاری بر اساس قانون های از قبل تعریف شده تعیین مینماید. این قوانین می تواند هرسال تغییراتی داشته باشد. در لاتاری 2017 و لاتاری 2016 ایران 3500 ویزای اقامت دائم را در هر سال از آن خود کرد که در میان دیگر کشورها از نظر تعداد ویزا پیشتاز بوده است.

لطفا قبل از تکمیل فرم، شرایط تصویر استاندارد و قابل قبول برای هر فرد را از طریق دانلود کتابچه زیر مطالعه نمایید :

دانلود کتابچه راهنما

جهت پر کردن فرم درخواست ثبت نام در لاتاری 2021 بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

ثبت نام لاتاری افراد مجرد

ثبت نام لاتاری افراد متاهل بدون فرزند

ثبت نام لاتاری افراد متاهل دارای فرزند

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آژانس آدراپانا می باشد | نقشه سایت